zdjęcie nr 0

Vitbaby D comfort

Suplement diety, krople z pompką dozującą – opakowanie 10 ml

Vitbaby D comfort to witamina D w kroplach dla niemowląt od 1 miesiąca życia, dla dzieci oraz dla dorosłych.
Uzupełnienie diety w witaminę D wspiera prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci oraz pomaga we właściwym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Opakowanie zawiera aż 200 porcji po 400 j.m. witaminy D.

Składniki: olej MCT ( średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe), witamina D (cholekalcyferol)

1 kropla preparatu Vitbaby D comfort zawiera 400 j.m. witaminy D (10 µg, 200%  RWS*)

Opakowanie zawiera aż 200 porcji po 400 j.m. witaminy D

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Vitbaby D comfort to witamina D w kroplach dla niemowląt od 1 miesiąca życia, dla dzieci oraz dla dorosłych.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Według zaleceń ekspertów* suplementacja witaminą D powinna rozpocząć się od pierwszych dni życia niezależnie od sposobu żywienia noworodka.

Noworodkom urodzonym o czasie rekomenduje się podawanie witaminy D 400 j.m. (10 µg) do 6 miesiąca życia. Niemowlętom od 6 do 12 miesiąca życia zaleca się suplementować dietę witaminą D w dawce 400-600 j.m. (10-15 µg), zależne od podaży witaminy D w diecie.

Rekomendowana dzienna porcja witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kropli preparatu Vitbaby D Comfort.

*Płudowski i inni.: Witamina D: rekomendacje dawkowania w populacji osób zdrowych oraz w grupach ryzyka deficytów – wytyczne dla Europy Środkowej 2013 r.  Standardy Medyczne/Pediatria, 2013, T.10, 573-578

Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do pojawienia się pierwszej kropli. Przy kolejnym stosowaniu należy zdecydowanym ruchem nacisnąć pompkę tylko 1 raz.

Zaleca się stosować 1 dawkę / porcję dziennie. 1 kropla zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Po pierwszym otwarciu, produkt należy zużyć w ciągu maksymalnie 6 miesięcy

Opakowanie preparatu Vitbaby D comfort zawiera aż 200 porcji po 400 j.m. witaminy D.

Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości umieszczonej na spodzie kartonika. Po pierwszym otwarciu, produkt należy zużyć w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

Przechowywać: w temperaturze 15-25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem

Wyprodukowano w Polsce dla: Salvum LAB Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Spółka komandytowa, Ul. Sobieskiego 53, 58-500 Jelenia Góra